bookmark_border

Full Stack Web Development with ​django

216000 تومان

توضیحات دوره

سلام عرض میکنم خدمت همه شما عزیزان

بالاخره بعد از مدت ها انتظار من و شما، این دوره آموزشی تهیه شد.

چه چیزی را در این دوره یاد می‌گیریم؟

در این دوره، نحوه درست کردن همین سایتی که در آن هستید را آموزش داده ام. برخی از امکاناتی که در این سایت پیاده پیاده سازی کردم و آموزش دادم به شرح زیر است.

 • ثبت نام با گوگل و گیت‌هاب
 • پرداخت آنلاین با درگاه زرین پال
 • استفاده از GenericRelation ها
 • شخصی سازی محیط ادمین جنگو
 • استفاده از فایل های lottie در طراحی
 • کار با git برای مدیریت پروژه بر روی سرور
 • ساخت عکس بند انگشتی یا thumbnail با جنگو
 • تعریف api های متعدد و فراخوانی آن ها با jQuery
 • ساختن فرم پیچیده ی پروفایل دانشجو با crispy form
 • جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به فیلم های آموزشی
 • پیاده سازی یک سیستم نظردهی کامل با api و jQuery
 • پیاده سازی سامانه تیکتینگ شبیه به محیط کاربری واتس اپ
 • deploy یا منتشر کردن سایت در دو محیط ماشین مجازی و محیط واقعی اینترنت
 • پیاده سازی امکان لایک کردن، اشتراک گذاری و ذخیره کردن مطالب مورد علاقه با استفاده از api
 • و بسیاری از امکانات دیگر

برای مشاهده موارد دیگری که در این دوره درس داده شده می‌توانید لیست نام قسمت های دوره را مشاهده نمائید. همچنین اگر موردی هست که می‌خواهید آموزش دهم و در این دوره درس نداده ام می‌توانید با من در میان بگذارید.

Full Stack Web Development with ​django یعنی چه؟

در بازار کار حرفه ای در برنامهنویسی عباراتی مانند full stack developer را زیاد خواهید شنید. پروژه های تحت وب به ۲ بخش اصلی front-end و back-end تقسیم می‌شوند. منظور از full stack web developer کسی است که هم توانایی توسعه back-end و هم توانایی توسعه front-end را داشته باشد. به عبارت دیگر منظور کسی است که قادر است به تنهایی همه نیاز های یک پروژه تحت وب را پاسخ دهد. به عبارت ساده تر، یک ارتش یک نفره در برنامه نویسی وب!!

بنابراین منظور از Full Stack Web Development with ​django توسعه یک سایت از صفر تا ۱۰۰ با جنگو و مشتقات آن است.

پیش نیاز های این دوره چیست؟

 • HTML در حد متوسط
 • CSS در حد متوسط
 • JavaScript در حد آشنایی
 • jQuery در حد متوسط
 • python در حد متوسط
 • django در حد آشنایی
 • linux در حد آشنایی
 • مفاهیم پایگاه داده در حد متوسط

اگر در پیش‌نیاز های این دوره ضعف دارم چه کنم؟

پیشنهاد می‌کنم ابتدا قسمت هایی که رایگان هستند را مشاهده بفرمایید. ممکن است نیازی به مرور پیش نیاز های این دوره که ذکر شد نداشته باشید.  همچنین ممکن است با توضیحاتی که من در فیلم ها ارائه می‌دهم بتوانید مفاهیم مورد نیاز را درک کنید و نیازی به صرف وقت زیاد برای مطالعه پیش‌نیاز ها را نداشته باشید. به هر حال اگر احساس نیاز کردید، برای HTML/CSS/JavaScript/jQuery سایت w3schools.com را پیشنهاد می‌کنم. برای python نیز این دوره را که خودم ارائه کرده ام را پیشنهاد می‌کنم. همچنین برای آشنایی اجمالی با جنگو نیز این هفت قسمت را پیشنهاد می‌کنم.

تفاوت این دوره ی آموزشی با دوره های مشابه چیست؟

جنگو امکانات و جزئیات زیادی دارد. کمتر دوره آموزشی یا پروژه ای را می‌توان یافت که از همه امکانات جنگو استفاده کند. به عنوان مثال ممکن است در یک پروژه نیاز به استریم کردن ویدئو داشته باشیم و در پروژه ای دیگر نه! بنابراین اگر بنده میخواستم صرفا به آموزش خودِ جنگو بسنده کنم، ممکن بود در انتهای دوره شما با انبوهی از اطلاعات مواجه می‌شدید که هنوز ارتباط آن ها برایتان در یک پروژه واقعی مبهم می‌ماند.

همچنین دوره های متعددی وجود دارند که در آن، مدرس دوره مفاهیم بسیار خوبی را در مورد جنگو ارائه می‌دهد اما این مفاهیم به گونه ای نیست که بتوان در قالب یک پروژه واقعی استفاده نمود. مثلا برخی مدرسین با ارائه اسلاید یا گفتن تاریخچه های گوناگون بخش زیادی از آموزش را به ارائه مفاهیم تئوری اختصاص می‌دهند. به نظر بنده آموختن برنامه نویسی مانند آموختن موسیقی است. چه کسی را دیده اید که با دیدن کنسرت های موسیقی یا خواندن کتاب های فن موسیقی توانسته باشد آن را یاد بگیرد؟

 این دوره نیز، دوره ی آموزش جنگو نیست!! بلکه در این دوره یاد میگیریم که چطور می‌توان با استفاده از برخی امکانات جنگو، یک پروژه واقعی را از صفر شروع کرده و آن را به مرحله عرضه به مشتری برسانیم.

این دوره به روش live coding ضبط شده است.

روش live coding چیست؟

live coding روشی است که در آن مدرس برنامه نویسی، چیزی مانند اسلاید را از قبل برای تدریس آماده نمی‌کند. در این روش، مدرس در شرایطی کاملا واقعی و پیش‌بینی نشده آموزش را پیش می‌برد. خوبی این روش این است که شرایط کاملا واقعی است اما بعضی مواقع، مدرس به ارور هایی برخورد می‌کند که گاهی حل کردن آن ها ۱۰ دقیقه تا یک ربع طول می‌کشد.

چرا من روش live coding را برای آموزش انتخاب کردم؟

من هم روزی مبتدی بودم. در آن روز ها از منابع متعددی برای یادگیری برنامه‌نویسی استفاده می‌کردم. مشکلی که بسیاری از مواقع با آن مواجه می‌شدم این بود که وقتی دقیقا روالی که در فیلم بود طی می‌کردم به ارور برخورد می‌کردم اما فیلم بدون ارور پیش می‌رفت.

من سعی کردم با تدریس به روش live coding تا جای ممکن از شرایط آزمایشگاهی فاصله بگیرم و در محیطی کاملا واقعی آموزش را پیش ببرم. با این کار سعی داشتم تا همه ارور هایی که شما ممکن است با آن برخورد کنید را ایجاد کنم تا راه کارِ آن را در فیلم ارائه دهم. اما باز با این حال بدیهی است که ممکن است باز شما به اروری برخورد کنید که توضیح نداده باشم. به همین دلیل بخش تیکت ها را در این سایت راه انداختم تا اگر ارور یا هر مشکلی در روند آموزش داشتید با من در میان بگذارید.

همچنین همیشه شما عزیزان در پیام ها و نظرات خود از من خواسته اید که زمانی که در فیلم به ارور می‌خورم، ضبط را قطع نکنم و از روند حل کردن ارور نیز فیلم بگیرم. این نیز دلیل دیگری است که من از این روش استفاده کرده ام.

دلیل دیگری که روش live coding را انتخاب کردم این بود که می‌خواستم تا جای ممکن از سختی های ضبط کردن بکاهم. من چون در حال حاضر گروهی ندارم و تنهایی روی این سایت کار می‌کنم، اگر می‌خواستم زمانی را برای آماده سازی اسلاید و این جور چیز ها بگذارم ممکن بود این دوره اصلا ضبط و منتشر نشود. بسیاری از دوستان فن بیان و دانش فنی بسیار خوبی دارند اما حوصله ضبط کردن ویدئو آموزشی را ندارند چون این کار بسیار کار سختی است و بسیار حوصله زیادی را می‌طلبد.

توجه: لطفا حتما قسمت هایی که به صورت رایگان منتشر شده را ببینید و بعد اقدام به تهیه قسمت های پولی کنید. ممکن است شما از روش live coding خوشتان نیاید.

مزایای این دوره آموزشی چیست؟

امکان خرید قسمت به قسمت

تعداد قسمت های آموزشی این دوره نسبت به دوره های آموزشی دیگر بیشتر است. به همین دلیل بدیهی است که هزینه این دوره، بالاتر از دوره های دیگر باشد. به همین دلیل امکان خرید قسمت های این دوره را به صورت تکی نیز فراهم کرده ام.

امکان ارتباط مستقیم و بی‌واسطه با من

با استفاده از همین سایت، تلگرام، ایمیل، اینستاگرام و حتی کانال آپارات من، می‌توانید با من در ارتباط باشید و مشکلات و نظرات خود را با من در میان بگذارید.

متن باز بودن یا Open Source بودن این پروژه

پروژه ای که در این دوره آموزش داده می‌شود، همین سایتی است که آموزش ها را در آن دنبال می‌کنید. بله همین سایت pyteacher.ir است! در github دو مخزن برای این سایت ساخته ام. مخزن اول به نام pyteacher حاوی کد های اصلی سایت که هم اکنون با آن دیپلوی شده است و مخزن دوم به نام how-to-pyteacher حاوی کد های همین سایت است که به تفکیک جلسات آموزشی برای شما آماده کرده ام.

در این دوره شرکت می‌کنم!
نظر دهید!